.::به وب سایت دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی همدان خوش آمدید::.
صفحه اصلی > گروههای آموزشي > گروه بهداشت عمومی  > معرفی گروه 
معرفی گروه

گروه بهداشت عمومی

معرفی رشته و گروه:

بهداشت عمومی از شاخه های اصلی علوم بهداشتی است. گروه بهداشت عمومی یکی از قدیمی ترین گروه های دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی همدان است. این گروه از سال 1364 اقدام به تربیت دانشجویان بهداشت عمومی نموده است. انتظار می رود فارغ التحصیلان این رشته مجهز به مجموعه ای از دانش، نگرش و مهارت هایی باشند که آنها را قادر به ارائه نقش خطیر خود در جهت حفظ، توسعه و ارتقاء سلامت جامعه نماید.

رسالت و چشم انداز:

سلامتی یک حق اساسی برای همه افراد است، لذا گروه بهداشت عمومی تلاش می کند در عملکرد و ترویج دیدگاه های خود به اصول اخلاقی عدالت، پاسخگویی، درستی و صداقت متعهد باشد. همچنین به عنوان یک نهاد دانشگاهی، اعضای گروه اعم از اعضای هیات علمی، دانشجویان و کارشناسان وظایف خود را به عنوان یک نهاد واحد، هماهنگ و تیم محور انجام می دهند و ضمن احترام و پذیرش استعدادها و فعالیت های فردی، همواره به اهداف گروهی متعهد هستند.

رسالت گروه بهداشت عمومی ارتقای سلامت گروه های مختلف اجتماعی از طریق پیشگیری از بیماری ها و آسیب ها، تشخیص زودرس و دریافت مراقبت های سلامتی  به هنگام و کاهش عوارض بیماری ها و آسیب های افراد است. گروه بهداشت عمومی در پی انجام این ماموریت ها از طریق انجام تحقیقات تاثیرگذار در سطح استانی، ملی و بین المللی، ارائه آموزش ها و افزایش همکاری و ارتباط با متولیان سلامت در بخش های مختلف بهداشت و درمان است. همچنین این گروه در پی توسعه همکاری های بین المللی در زمینه تحقیقات و جذب و تربیت دانشجوی خارجی در مقاطع مختلف می باشد. 

تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی همدان می باشد    
شماره تماس:38380025-081 شماره فکس:38380509-081
Copyright ©2015-2016 Hamedan University of Medical Science 
پست الکترونیک دانشکده:Health@umsha.ac.ir